Cildinizi Canlandıran 3 Gıda

Dermatologlar tarafından önerilen gıdalardan daha iyi bir şekilde yararlanmak için ne yapmanız gerekir?

Aşağıdaki gıdalar, kollajeni güçlendirmek, kırışıklarla mücadele etmek ve cildinize sağlıklı bir ışıltı kazandırmak için önerilmektedir.

Somon

Somon balığı, inflamasyonla mücadele eden antioksidanlarla dolu bir gıdadır. 

Doktorlar “Serbest yağ asitleri sağlıklı cilt hücreleri için yapı taşları işlevi görür” diye açıklıyor.

Uzman dermatologlar ayrıca şunları ekliyor: “Vücudumuz yağ asitlerini üretme kabiliyetine sahip olmadığından [bunları yiyerek] cildinizin bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur ve nem ve içerideki tahrişleri dışarıda tutar.”

Eğer yapabilirseniz, omega-3’lerin fazladan temini için çiftlikte yetiştirilmeyen yabani somon balığı önerilmektedir.

Karpuz

Doktorlar “Her ne kadar çılgınca gelse de, karpuzdaki yüksek su konsantrasyonu aslında göz çevresindeki şişkinliğe neden olan su tutulmasını azaltabilir” diyorlar.

“Ve karpuzun şeker seviyesinin düşük olmasından dolayı – diğer birçok meyvelere kıyasla – glikasyon, kollajeni tehlikeye atan kimyasal reaksiyon ve çizgilere ve kırışıklıklara neden olmak zorunda değilsiniz.”

 

Yeşil çay

Kozmotoloji uzmanları “Yeşil çay polifenoller içerdiğinden, antioksidan ve antienflamatuar olarak kullanıldığından, akne tedavisi için harika bir kür olarak kullanılabilir” diyor.

“Lekeleri ve yaraları iyileştirmek, toksinleri temizlemek ve cildi esnek tutmak için harikadır. Yeşil çayda bulunan K vitamini de gözlerin altında koyu halkaların açılmasına yardımcı olur. Bu nedenle, yeşil çay poşetlerini buzdolabında 15 dakika göz altı göz altınıza koyunuz. ”

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir